بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

ارسال شده در:

اینترنت اشیاء آینده صنعت بیمه را تغییر می‌دهد

از فیتنس تا پهباد برای توسعه بیمه

امروزه هر دستگاهی از امکان اتصال به اینترنت بهره‌مند می‌شود و این تا ۵ سال آینده باعث تغییرات اساسی در صنعت بیمه خواهد شد. شرکت های بیمه به دنبال کاهش هزینه ها، بهبود شیوه های کسب و کار و بهبود ارزیابی سطح خطر مشتری، به طور فزاینده در حال سرمایه گذاری بر روی اینترنت اشیاء (IOT) هستند.

برخی از شرکت های بیمه فعال در حوزه خودرو و سلامت در حال ارائه نوع جدیدی از بیمه -بیمه مبتنی بر نحوه استفاده (UBI)- هستند که با استفاده از دستگاه های IOT به پیگیری فعالیت های مشتریان و ارائه تخفیف و یا پاداش برای رفتار سالم و امن هستند.

در گزارش جدیدی BI Intelligence، تاثیر IOT در صنعت بیمه را بررسی کرده است. از ردیاب‌های رایگان تناسب اندام برای ردگیری عادات ورزشی افراد تا ارزیابی خسارات با کمک هواپیماهای بدون سرنشین پس از حوادث در شرایط ناامن، نمونه‌هایی از کاربرد اینترنت اشیاء در آینده صنعت بیمه خواهد بود. بیمه خودرو، سلامت، زندگی، املاک و … همگی می‌توانند از IOT کمک بگیرند.

در اینجا برخی از نکات کلیدی این گزارش را به صورت خلاصه می‌نویسم:

بیمه خودرو از پذیرندگان پیشرو مدل بیمه UBI می‌باشد. برآورد شده است تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۵۰ میلیون راننده در ایالات متحده تلاش از بیمه UBI استفاده خواهند کرد.

بیمه درمانی به مشتریان خود ردیاب‌هایی برای بررسی تناسب اندام و میزان ورزش روزانه آنها ارائه می‌دهد و هزینه‌های بیمه با توجه به نتایج بدست آمده از اطلاعات بدست آمده محاسبه خواهد شد. مثلا هزینه بیمه فردی که روزانه ورزش می‌کند، کمتر از بیمه فردی است که دارای اضافه وزن است.

IOT به شرکت های بیمه در جهت کاهش ریسک و کاهش هزینه ها کمک می‌کند.

شرکت های بیمه املاک و مستغلات دستگاه‌های هشدار دهنده و ردیاب در مکان‌های بیمه شده نصب خواهند کرد. بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعاتIOT، مانند الگوهای آب و هوایی، می‌توانند برای پیش بینی حوادث آینده مورد استفاده  قرار گیرند. این می‌تواند در کاهش هزینه بیمه‌ها برای مشتریان و آمادگی در برابر حوادث و کاهش خسارات کمک کند. شرکت های بیمه املاک همچنین با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خسارت‌ها را پس از وقوع حادثه ارزیابی می‌کنند؛ که باعث افزایش کارآمدی ۴۰ تا ۵۰ درصدی در کار برآورد می‌شود.

موارد بیشتر، مانند پیشبینی چگونگی افزایش ایمنی در خودروها، شناسایی موانع احتمالی این طرح و … را در لینک موجود در متن مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *